Máte doma věrného čtyřnohého hlídače, který Vás bezmezně miluje, hlídá, čeká na Vás trpělivě každý den, až se k němu vrátíte domů? To je sen každého spokojeného chovatele. Odměňte se Vašemu kamarádovi za jeho služby parádním pelíškem z Profizoo, kde může spokojeně odpočívat, snít si svůj psí sen a relaxovat každou volnou chvíli.

Věk, plemeno a zdravotní stav psa

Pro výběr správného druhu pelíšku existuje mnoho parametrů, které by měl splňovat s ohledem na věk Vašeho psa, velikost i aktuální zdravotní stav. Pelíšky s bočnicemi jsou vhodné pro štěňata a menší plemena, kukaně vyhovují bázlivým psům, nebo těm, kteří mají rádi „své soukromí“, ortopedické matrace výborně poslouží psům s problémy pohybového aparátu, nebo starším psům. Na výběr je široká škála možností, kam „uložit“ Vašeho psa – deky, kukaně, matrace, podložky, domečky, oválné, nebo kulaté pelechy a tak podobně. Velikost pelíšku musí vždy plně odpovídat plemenu Vašeho psa, měl by se v něm cítit především komfortně.

PROFIZOO Odolná Podložka Corado 130 ružová/ružová (Spylon) :: profizoo.cz

PROFIZOO Odolný Polštář standard č. 8 80cm červená/červená (Spylon) :: profizoo.cz

Materiál a design pelíšku

Materiál a vzhled pelíšku pro psa není jen otázkou designu, ale hlavně pohodlí pro spánek i odpočinek. Dalším faktorem pro výběr je i údržba pelíšku. Záleží i na tom, jak vysoce aktivního máte psího kamaráda. Zvažte, zda bude pelech použit v interiéru, nebo před domem. Materiál jako plast je vhodný i do exteriéru, je odolný a snadno se udržuje. Textilní a kožené pelíšky jsou vhodné do domácnosti. Například plyš je velice oblíbený materiál pro svou měkkost, zároveň je ale náročnější na údržbu. 

PROFIZOO Pelech Amélie 70cm Long šedá (Plys) :: profizoo.cz

PROFIZOO Pelech Domeček Iglú 45 tyrkysová (Plys) :: profizoo.cz

Umístění psího pelechu

Psí pelíšek umístěte na klidné a nefrekventované místo ve Vaší domácnosti, kde nebude nikomu překážet a zároveň Váš pes bude mít nerušený prostor pouze pro sebe. Přece jen tam bude trávit chvíle nejen pro odpočinek, ale především spánek.

Sezónní podložky

V letních měsících bude Váš pes rád za každé ochlazení. Využijte nabídky chladicích podložek, které poskytnou psovi v pelíšku příjemné klima. Jsou vhodné i pro huňaté psy, kteří špatně snáší teplo. Naopak v zimních měsících můžete využít hřejivé pelíšky z měkkých materiálů, které zpříjemní nerušený spánek.