Že je turistická sezóna u konce? Ani náhodou! Úžasně barevný podzim láká k pěším procházkám i delším túrám. Vezměte trekové boty, sváču do batohu a taky svého pejska. Vybrali jsme pro vás místa, kde si báječně odpočinete.

Podzimní pejsek

Kam s pejskem na podzimní procházku

Procházka okolo Vydry

Výlet na Šumavu se nemůže obejít bez procházky kaňonem říčky Vydry. Je to jedna z nejkrásnějších tras a zvládnete ji projít i s kočárkem.

Procházka kolem Vydry, foto: Jitka Hejlková, lidovky.cz

Procházka kolem Vydry, foto: Jitka Hejlková, lidovky.cz

 

Průhonický park

Těžko uvěřit, že taková krása se nachází jen pár kilometrů od Prahy. 240 hektarů zeleně v údolí říčky Botič spadá pod ochranu UNESCO.

Průhonický park

Průhonický park, foto: parkpruhonice.cz

 

Rejvíz

Turistika, cyklistika, běžky, houbaření… Rejvíz je možná nejkrásnější místo celých Jeseníků. Zajímavostí na tomto místě je Malé mechové jezírko, které se nachází ve středu západního jádra rašeliniště.

Rejvíz

Rejvíz, foto: cile.cz

 

Český ráj: Prachovské skály

Ráj pro horolezce a oáza klidu pro rodiny. S pejskem v pohodě zvládnete výšlap nahoru i sestup dolů. Skalní útvary dosahují až do výšky 40 metrů, z vrcholku se vám tak naskytne úžasná podívaná.

Prachovské skály

Prachovské skály, foto: hkregion.cz

 

Gabrielina stezka

Pohádková turistická trasa v Českosaském Švýcarsku, která spojuje Pravčickou bránu s Mezní Loukou. Stezka vede po úpatí Křídelních stěn. Trasa není fyzicky náročná a je dlouhá 8 km.

Gabrielina stezka

Gabrielina stezka, foto: npcs.cz